slide

Galeria

Kontakt

Parafia Narodzenia
Najświętszej Maryi Panny
Słucz 57
19-213 Radziłów

Tel. 86 273 61 93
Email: slucz@diecezja.lomza.pl

Statystyki

Osób OnLine: 01
Odwiedzin: 849616

0802 2015Zmarł Ks. Kanonik Jan Urban

W dniu wczorajszym w wieku 74 lat, po przeżyciu 51 lat w kapłaństwie odszedł do Domu Ojca ks. Kanonik Jan Urban, pochodzący z parafii Brok, od 3 lat pomagający w naszej wspólnocie.
Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Kadzidle.
 
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci ...

1701 2015Jasełka 2014 r.

W drugim dniu świąt Bożego Narodzenia oraz w Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli odegrane zostały w parafialnym kościele jasełka. Jak zwykle przedstawienia bożonarodzeniowe zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słuczu i Szkoły w Niecikach.
JASEŁKA ze SŁUCZA       JASEŁKA z NIECIK

1301 2015Rekolekcje dla mężczyzn

Codziennie zadajesz sobie wiele pytań. Nad niektórymi długo się zastanawiasz. Szczególnie ważne są pytania dotyczące istoty Twojego życia: Kim jesteś? Kim dla Ciebie jest Bóg? Co będziesz robił w przyszłości?... Znalezienie natychmiastowej odpowiedzi nie jest łatwe... Bóg, który kocha nas ponad wszystko pragnie, abyśmy odkrywając Go w swoim życiu mieli odwagę zaufać Mu, iść za Nim i w swoim życiu wiernie wypełnić wszystko to, do czego nas powołuje.
Pomocą w uzyskiwaniu odpowiedzi na pytania, które najczęściej sobie stawiamy, w odnowieniu i pogłębieniu więzi z Bogiem, a także w odczytywaniu życiowej drogi, mogą być dla Ciebie rekolekcje organizowane w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Jeżeli jesteś zainteresowany, zgłoś się do miejscowego księdza lub prowadzącego katechezę...

0201 2015Wizyta duszpasterska - Kolęda 2015

Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia kapłani odwiedzają wiernych w ich domach. Według polskiej tradycji zaczyna się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Kapłani odwiedzają wiernych w ich domach, by modlić się z nimi, przynieść im Boże błogosławieństwo i rozmawiać o prawdach wiary oraz ważnych dla nich życiowych sprawach.

0101 2015Z Bogiem w  2015 rok

Dziś, w pierwszy dzień dwa tysiące pietnastego roku nie uciekajmy od pytania, które się błąka od wczoraj po niejednym sercu, pytania o przyszłość, która jest przed nami. Jaki będzie ten nowy rok? Czego sobie życzyć?
 
Chciałoby się życzyć zdrowia, bo ponoć najdroższe.
Ale czy nie jest tak, że wielu chorych nie traci nadziei, umie żyć z cierpieniem i nie być ciężarem? I czy nie jest tak, że wielu zdrowych nikt ścierpieć nie może, wiecznych maruderów, kpiarzy i złośliwców?
Ważne jest zdrowie, ale dobry rok nie zależy od niego.
 
Chciałoby się życzyć pieniędzy, bo ponoć bez nich nic załatwić nie można....

3112 2014Siatkarskie święto

"Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom siatkarskiego środowiska, Gimnazjum w Radziłowie wspólnie z Urzędem Gminy zorganizowało rozgrywki w tej dyscyplinie sportu. Turniej rozgrywaliśmy systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, sety do 15 punktów.
Cztery zespoły rywalizowały ze sobą o komplet medali w Świątecznym Turnieju Piłki Siatkowej. W rozgrywkach jako „PK” wystąpiła również drużyna złożona z mieszkańców naszej gminy i gmin sąsiednich.
 
I miejsce i tytuł championa rozgrywek przypadł w udziale drużynie CHAMPION SŁUCZ.
II miejsce wywalczył zespół ZABIJ GWOŹDZIA.
III miejsce przypadło drużynie ABSOLWENTÓW"
www.radzilow.net

2412 2014Boże Narodzenie 2014

Umiłowani Bracia i Siostry,
Dziś, wśród nocnej ciszy, spełniła się zapowiedź proroka Izajasza: „Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany…” (Iz 9, 5). Wraz z Jego narodzeniem na świecie zagościła miłość zdolna wszystko przemienić. Miłość posiadająca moc przezwyciężyć wszelkie zamknięcie, każdą samotność i smutek. Źródłem tej miłości jest nasz Pan Jezus Chrystus...
+ Janusz Stepnowski
       Wasz Biskup

0612 2014Zatrzymaj się! - Rekolekcje Adentowe

Parafialne Rekolekcje Adentowe 13-14 grudnia - ks. Marcin Loba
Sobota - 9.00, 12.00, 15.00
Niedziela - 9.00, 12.00

0911 2014VI Dzień z Kościołem Prześladowanym

„Ocalmy chrześcijan w Syrii” - to hasło VI Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W dzisiejszą niedzielę w całym kraju odbywać się będą modlitwy w intencji syryjskich chrześcijan, zorganizowana zostanie też zbiórka pieniędzy. Organizatorem tego wydarzenia jest stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

0111 2014Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Widzi w nich swoich orędowników u Boga i przykłady do naśladowania. Wstawiennictwa Wszystkich Świętych wzywa się w szczególnie ważnych wydarzeniach życia Kościoła.


1 listopada - Wszystkich Świętych -  Msze św. 9.00, 12.00 (procesja na cmentarz)
2 listopada - Święto Zmarłych - Msze św. 9.00, 12.00 (procesja na cmentarz)

1910 2014Światowy Dzień Misyjny

Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna Tydzień Misyjny – czas szczególnej modlitwy za misje na całym świecie. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Z Ewangelią do narodów”.
Światowy Dzień Misyjny to wyjątkowy czas, kiedy wierni różnych kontynentów angażują się poprzez modlitwę i konkretne czyny solidarności we wspieranie młodych Kościołów na terenach misyjnych.” (Franciszek, Orędzie na Światowy Dzień Misyjny).

3009 2014Najnowsi ministranci

Z wielką radością witamy w gronie Służby Liturgicznej naszej Parafii dwóch nowych ministrantów. Obrzęd przyjęcia miał miejsce w naszym kościele w niedzielę, 28 września podczas Mszy świętej o godz. 9.00. Nowych ministrantów polecamy opiece ich Patrona - św. Tarsycjusza. Zapraszamy również innych chłopców do podjęcia przygotowań i służby przy Ołtarzu.

2609 2014Zmarł ks. prałat Mieczysław Olszewski

W dniu wczorajszym w wieku 82 lat, po przeżyciu 58 lat w kapłaństwie odszedł do Domu Ojca ks. prałat Mieczysław Olszewski, pochodzący z Glinek.
Nabożeństwo żałobne rozpocznie się w poniedziałek o godz.10.00 w kościele parafialnym w Słuczu.
 
 
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci ...

2109 2014POLACY Mistrzami Świata w Siatkówce

Polscy siatkarze w niedzielę 21 września 2014 zostali mistrzami świata. W finale rozegranym w katowickim Spodku pokonali obrońców tytułu Brazylijczyków 3:1 (18:25, 25:22, 25:23, 25:22). To drugi złoty medal biało-czerwonych w historii tej imprezy. Po pierwszy sięgnęli 40 lat temu pod wodzą Huberta Wagnera. Tym razem zwycięskiej drużynie przewodził francuz Stéphane Antiga.
ZDJĘCIA NAOCZNYCH ŚWIADKÓW

0809 2014Zmarł ks. kanonik Jan Ołdakowski

W nocy 7 września, w wieku 77 lat odszedł do Domu Ojca emerytowany proboszcz parafii Słucz: ks. kanonik Jan Ołdakowski. Doczesne szczątki zmarłego kapłana zostaną przywiezione do kościoła parafialnego w Słuczu w czwartek 11 września o godz. 14.00. Następnie rozpocznie się modlitewne czuwanie Kółek różańcowych i chętnych parafian a o godz. 19.00 Msza św. żałobna.
W piątek 12 września o godz. 8.00 żałobna jutrznia i ciało zmarłego kapłana zostanie przewiezione do kościoła w Wąsoszu. Pogrzeb w Wąsoszu o godz. 10.30 pod przewodnictwem Księdza Bp Janusza Stepnowskiego.
 
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci ...

« poprzednie ... 2 3 4 5 6 [ 7 ] 8 9 10 11 ... następne »