slide

Galeria

Kontakt

Parafia Narodzenia
Najświętszej Maryi Panny
Słucz 57
19-213 Radziłów

Tel. 86 273 61 93
Email: slucz@diecezja.lomza.pl

Statystyki

Osób OnLine: 00
Odwiedzin: 777603

0807 2014Pielgrzymka do Sandomierza

Doroczna pielgrzymka parafii Słucz i Szczuczyn jest w trakcie realizacji. W dniu wczorajszym zwiedzaliśmy kościoły i zabytki Lublina a dzień zakończyliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy.
Dzisiaj już jedziemy do Sandomierza aby pochodzić śladami "Ojca Mateusza", zobaczyć na własne oczy kadr z tego filmu i rozkochać się w prastarym polskim mieście.
Pogoda jak co roku dopisuje :)

0407 2014Nowa strona Diecezji

W ostatnim czasie pokazała się w "necie" nowa strona Diecezji Łomżyńskiej. Jej zadaniem jest służenie informacją nie tylko kapłanom, jak było do tej pory, ale także wszystkim wiernym zainteresowanym aktualnym życiem lokalnego Kościoła.
Zapraszamy do przyjrzenia się jej. Można ją znaleźć pod adresem www.diecezja.lomza.pl

1606 2014Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, to pełna nazwa święta, które się kryje pod tytułem „Boże Ciało”. Jest to ludowa nazwa, która w skrócie wyraża pełny sens całej uroczystości: obecności Jezusa Chrystusa w sakramencie Eucharystii, tj. pod postacią chleba i wina, które oznaczają Jego Ciało i Krew przelane dla naszego zbawienia. Obecność eucharystyczna przypomina o cenie, jaką Jezus Chrystus złożył dla naszego zbawienia, ofiarując na krzyżu Swoje Ciało i przelewając Krew. I choć używa się w nazwie tylko „Boże Ciało”, wiadomo, że chodzi tu również o Jego Bożą Krew, które dopiero razem stanowią całego Chrystusa.
Msze św. o godz. 9.00, 12.00 - procesja eucharystyczna
GALERIA ZDJĘĆ

2505 201450-lecie kapłaństwa ks.Jana Urbana

W dniu 23 maja ks. Jan Urban - emeryt pomagający w naszej parafii świętował w katedrze łomżyńskiej jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Wraz z 11 swoimi kolegami pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Michalika odprawił Mszę św. dziękczynną. W uroczystości uczestniczyli Biskupi łomżyńscy, Biskup Antoni Dydycz z Drohiczyna, kapłani, seminarzyści i wielu wiernych świeckich z parafii wśród których pracowali jubilaci.

1105 2014I Komunia Św. 2014

"Drodzy przyjaciele, niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta, dzień który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu. W tym Sakramencie Pan Jezus pod postaciami chleba i wina staje się pokarmem naszych dusz. Dzieci po raz pierwszy przyjmują ten Sakrament uroczyście - właśnie w dniu Pierwszej Komunii Świętej - ażeby potem móc Go przyjmować jak najczęściej i w ten sposób pozostawać w zażyłej przyjaźni z Panem Jezusem."
List do dzieci
Jan Paweł II
GALERIA ZDJĘĆ

0305 2014Nabożeństwo poświęcenia pól

Kolejnej wiosny w naszym życiu przychodzi nam być świadkami cudu ziemi, która budzi się i ożywa, by rodzić plony i dawać pokarm w swoim czasie. Pamiętamy też powiedzenie naszych ojców, że „bez Boga ani do proga” dlatego będziemy modlić się o urodzaje w nabożeństwie poświęcenia pól.

2604 2014Kanonizacja dwóch Papieży

2104 2014Życzenia Biskupa Łomżyńskiego

Umiłowani Bracia i Siostry!
Po świętej i bogatej w znaki liturgii Wielkich Dni przeżywamy radosny czas Zmartwychwstania Pańskiego. Tegoroczne Święta naznaczone atmosferą oczekiwania na kanonizację bł. Jana Pawła II, przepełniają nasze serca wdzięcznością wobec Boga za podarowane odkupienie oraz za dar życia i osoby Polskiego Papieża. Przypominamy dziś sobie jedne z ostatnich jego słów: „Potrzebujemy Ciebie Zmartwychwstały Panie!” Czynimy je modlitwą o pokój serca każdego z nas, jak i wołaniem o pokój w Europie i na świecie – tym bardziej kiedy myślimy o trudnej i niebezpiecznej sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów. Niech Zmartwychwstały Pan, który działa w głębiach serca, ugasi spory, pomnoży miłość oraz wzmocni wiarę i nadzieję.

1904 2014Zmartwychwstanie Pańskie 2014

"Wierzę w Boga...i w Jezusa Chrystusa,... Pana naszego, który zmartwychwstał dnia trzeciego,..."
"Taka jest nasza wiara, której wyznawanie jest nasza chlubą w Chrystusie Jezusie Panu naszym"
 
   Życzę Wszystkim parafianom i waszym rodzinom, abyście na co dzień przeżywali swoje własne święto "zmartwychwstania" poprzez odradzanie się w waszych sercach miłości do najbliższych, odradzania się wiary w siłę Chrystusa.   Niech zmartwychwstanie Pańskie napełni wszystkich spokojem da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.. Wesołych Świąt!
Życzy Ksiądz Proboszcz
 
ZDJĘCIA z DROGI KRZYŻOWEJ

0604 2014REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2014

W czasie czterdziestu dni Wielkiego Postu warto zaplanować czas rekolekcji, czas zastanowienia się nad sobą i nad swoim życiem.
 
Ktoś kiedyś napisał: „Trudniej jest dzień dobrze przeżyć, niż napisać księgę…”.To prawda, nie będzie nam łatwo stać się lepszymi po godzinie lub po kilku godzinach nauk rekolekcyjnych. W ciągu kilku chwil nie da się naprawić całego duchowego rozgardiaszu. To jest praca na całe życie. Ale warto od czegoś zacząć, warto w tych rekolekcyjnych dniach postawić sobie odważne pytania.
11 - 13 kwietnia 2014

2303 2014Gościmy Siostry Służki

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej parafii s. Lusine, s. Magdę i s. Klaudię ze Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. III niedziela Wielkiego Postu jest niedzielą misyjną, w którą pamiętamy o misjonarzach i wszystkich powołanych do szczególnej służby w kościele. Siostra Lusine Petrosyan podzieliła się z nami jak odkryła swoje powołanie i jak Pan Bóg znalazł ją aż w Gruzji.

1503 2014Uratuj Świętego 2014

Już 16 marca ruszyła kolejna edycja Akcji Uratuj Świętego! W tym roku przebiegać będzie ona pod hasłem "Dobrze, że jesteś...". Wybraliśmy takie hasło, bo każdy z nas ma w swoim życiu kogoś, dzięki komu świat jest piękniejszy, a bez kogo świat byłby pusty. Są też osoby bardzo ważne dla świata, jak Mikołaj Kopernik, Jan Paweł II czy Tomasz Edison. Ale czym byłby świat rodziców bez dzieci, dzieci bez rodziców, rodzeństwa bez siebie? Dajmy zatem szansę urodzić się wszystkim poczętym maluchom! Módlmy się za życie tych, którzy są w niebezpieczeństwie zagłady.
 
Organizatorem akcji jest ks. Tomasz Trzaska, który czasami gości w naszej parafii.

0403 2014Wielki Post 2014

Wielki Post to czas ogołocenia: dobrze nam zrobi, jeśli się zastanowimy, czego możemy się pozbawić, aby pomóc innym i wzbogacić ich naszym ubóstwem. Nie zapominajmy, że prawdziwe ubóstwo boli: ogołocenie byłoby bezwartościowe, gdyby nie miało wymiaru pokutnego. Budzi moją nieufność jałmużna, która nie boli.
W tej intencji będę się modlił, aby każdy wierzący i każda społeczność kościelna mogli owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu, proszę was też o modlitwę za mnie. Niech Chrystus wam błogosławi, a Matka Boża ma was w swojej opiece.
Franciszek Papież
 
Piątek - Droga Krzyżowa 17.30
Niedziela - Gożkie Żale 9.00 lub 12.00

0702 201440 - godzinne nabożeństwo

Dla Jana Pawła II, którego całe życie przeniknięte było głębokim zjednoczeniem z Bogiem na modlitwie, najważniejsze miejsce zajmowała Eucharystia, a także związana z nią adoracja Najświętszego Sakramentu. Papież uważał, że: "Wśród różnych praktyk pobożnych adoracja Jezusa sakramentalnego jest pierwsza po sakramentach, najbardziej miła Bogu i najbardziej pożyteczna dla nas". "Eucharystia jest nieocenionym skarbem: nie tylko jej sprawowanie, lecz także jej adoracja poza Mszą św. pozwala zaczerpnąć z samego źródła łaski." (Ecclesia de Eucharistia)
 
Zapraszam na nabożeństwo czterdziestogodzinne
7 – 8 lutego Msze św: 9.00, 12.00

0602 2014Parafia w liczbach w 2013 r.

Liczba uczestników niedzielnych Mszy (dominicantes) i osób przystępujących do Komunii św. (communicantes) pozostaje w Polsce na tym samym poziomie co przed rokiem – wynika z najnowszych badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK) prowadzonego przez księży pallotynów. Do kościoła w niedzielę chodzi 40,0 proc. wiernych, dokładnie tyle samo co przed rokiem, do Komunii św. przystępuje 16,2 proc.
 
W dalszej części zamieściliśmy także wybrane statystyki dotyczące naszej parafii, w 2013 r. Nie są one tak fachowo skonstruowane i precyzyjnie zliczane jak w Instytucie Statystyk Kościoła Katolickiego, ale na pewno przekazują jakąś część prawdy o nas.

« poprzednie ... 3 4 5 6 7 [ 8 ] 9 10 11 12 ... następne »