slide

Galeria

Kontakt

Parafia Narodzenia
Najświętszej Maryi Panny
Słucz 57
19-213 Radziłów

Tel. 86 273 61 93
Email: slucz@diecezja.lomza.pl

Statystyki

Osób OnLine: 00
Odwiedzin: 777603

3101 2014Srebro zdobyte na "siatce"

"Ferie nie mogłyby się odbyć bez turnieju siatkówki. Gminny Turniej siatkarski rozegrany został 31 stycznia 2014 r. Rywalizowało w nim 6 drużyn, podzielonych na dwie grupy. W finale spotkały się drużyny Champion Słucz (Krystian Łoniewski, Damian Czarnecki, Mateusz Tuzinowski, Daniel Żbikowski, Damian Długołędzki, Grzegorz Żbikowski, ks. Robert Sulich) i Absolwenci (Krzysztof Kossakowski, Dariusz Bieńkowski, Tomasz Koniecko, Tomasz Bielski, Karol Sulewski, Karol Konopko). Jak na finał przystało, mecz był bardzo wyrównany i zacięty i dopiero w końcówce trzeciego seta Absolwenci rozstrzygnęli go na swoją korzyść."
Smaku rywalizacji dodał fakt że pierwszy i ostatni mecz turnieju rozegrały te same drużyny, Absolwenci kontra Champion Słucz. W pierwszym gładko 2-0 zwyciężył Słucz a w drugim 2-1 Absolwenci.
ZDJĘCIA

1201 2014Jasełka z 2013 r.

W drugim dniu świąt Bożego Narodzenia oraz w Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli odegrane zostały w parafialnym kościele jasełka. Jak zwykle przedstawienia bożonarodzeniowe zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słuczu i Szkoły w Niecikach.
 
Początków jasełek poszukują historycy w intuicji św. Franciszka z Asyżu, który w 1223 roku zainscenizował pierwszą "żywą" szopkę. Tej nocy niewielka grota w pobliżu Greccio była miejscem, gdzie na oczach okolicznych wieśniaków po raz pierwszy rozegrała się scena narodzin Jezusa. Pomysł ten został szybko rozpowszechniony przez współbraci św. Franciszka - zakonników franciszkanów, którzy w krótkim czasie rozpowszechnili się po całej Europie niosąc ze sobą zwyczaj budowania żłobka i wystawiania jasełek.
JASEŁKA ze SŁUCZA      JASEŁKA z NIECIK

0101 2014Nowy Rok 2014

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju,
abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
wybaczenie, tam gdzie panuje krzywda;
jedność, tam gdzie panuje zwątpienie;
nadzieję, tam gdzie panuje rozpacz;
światło, tam gdzie panuje mrok;
radość, tam gdzie panuje smutek.
 
Spraw abyśmy mogli
nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
nie tyle szukać miłości, co kochać;
albowiem dając ‑ otrzymujemy;
wybaczając ‑ zyskujemy przebaczenie;
a umierając, rodzimy się do wiecznego życia,
przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego.
 
Modlitwa o Pokój św. Franciszka z Asyżu

3012 2013Wizyta duszpasterska - Kolęda

Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia kapłani odwiedzają wiernych w ich domach. Według polskiej tradycji zaczyna się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Kapłani odwiedzają wiernych w ich domach, by modlić się z nimi, przynieść im Boże błogosławieństwo i rozmawiać o prawdach wiary oraz ważnych dla nich życiowych sprawach.
PORZADEK KOLĘDY

2512 2013Boże Narodzenie 2013

Na wyjątkowe święta narodzenia się na ziemi Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, w imieniu własnym i pracowników kościelnych składam Wam drodzy parafianie i goście: najmilsze dzieci, kochana młodzieży, drodzy dorośli i czcigodni seniorzy – najserdeczniejsze życzenia. Wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia, szczęśliwej realizacji życiowych planów, aby Jezus swoją dłonią błogosławił waszym bólom i radościom, aby napełniał wasze serca swoim światłem. Niech będzie obecny w waszych domach, aby w nich gościła zgoda i wzajemna miłość, a Maryja niech was prowadzi do Jezusa i nieustannie otacza swoją matczyną opieką.
ks. Robert Sulich
Proboszcz
Życzenia Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego

1012 2013Rekolekcje Adwentowe 14-15 grudnia

Młodzi, starsi, zadowoleni, smutni, spełnieni, zabiegani, zdrowi, bądź też mniej lub bardziej na zdrowiu niedomagający, samotni czy otoczeni bliskimi -  wszyscy jesteśmy zaproszeni, by skorzystać z tego czasu przygotowania, jakim są rekolekcje parafialne. Jest nam dany, by ciągle na nowo uczyć się otwierać na to wszystko, co przyniosło światu przyjście na świat Boga w kruchym, ludzkim ciele. Wybierajmy więc świadomie rzeczy, które mogą nas bardziej ukształtować na ludzi żyjących Bogiem. Takim wyborem jest właśnie udział w naukach rekolekcyjnych, które w tym roku wygłosi nam ks. dr Dariusz Tułowiecki.

0512 2013Dobrze przeżyj Adwent

1611 2013Na pomoc Filipinom

0911 2013V Dzień z Kościołem Prześladowanym

Sprawiedliwość dla Nigerii - to hasło akcji w ramach V Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowanej przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która odbędzie się 10 listopada br.
Tematem wiodącym w tym roku jest Nigeria, najludniejszy kraj Afryki, w którym żyje blisko 80 mln chrześcijan. "Tak liczna wspólnota doświadcza prześladowań i składa świadectwo wiary aż do przelania krwi. Chcemy wspierać ich naszą modlitwą i materialnym darem, aby w trudnej sytuacji doświadczyli solidarności w wierze i miłości".

3010 2013Świadkowie wiary - ks.Eugeniusz Niecikowski

Ksiądz Niecikowski ujrzał światło tego świata 14.04.1907 r. we wsi Rydzewo Szlacheckie, parafia Słucz. Rodzice: Stanisław i Bronisława z Gardockich byli rolnikami.
Po tym, jak ukończył trzy oddziały szkoły powszechnej, proboszcz ze Słucza, ks. Józef Kulesza, wziął go do siebie i przez rok przygotował do egzaminu, który zdał w 1918 r. do I klasy gimnazjum w Łomży. W czerwcu 1919 r. zdał egzamin do drugiej klasy gimnazjum. Rodzice umieścili go na stancji w Łomży i przez 5 lat uczęszczał do gimnazjum. Wtedy zrodziła się w nim myśl wstąpienia do seminarium duchownego.
 
GROBY KAPŁANÓW na parafialnym cmentarzu

1710 2013Odszedł najstarszy parafianin

W wieku 102 lat odszedł do Domu Ojca najstarszy parafianin : Aleksander Wiśniewski. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godz. 12.00 w domu rodzinnym w Rydzewie Szlacheckim.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci ...

1210 2013XIII Dzień Papieski

Tegoroczny XIII już Dzień Papieski, będziemy obchodzili 13 października, pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu. Zgłębianie papieskiego nauczania w tym obszarze, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, w klimacie modlitwy i pogłębionej refleksji może przynieść poprawę umiejętności twórczego spotkania ludzi odmiennych poglądów czy wyznawanej wiary, ludzi głęboko religijnych i szczerze poszukujących Boga.

Galowy koncert Dnia Papieskiego rozpocznie się o 15:00 na Placu Zamkowym w Warszawie a jego transmisja w TVP 1 o godzinie 15:50. Tegoroczny Koncert Papieski ma przypomnieć postać bł. Jana Pawła II – przyjaciela młodych, który umiał słuchać i wskazywać drogę młodym. Na koncercie wystąpią: Katy Carr z Wielkiej Brytanii, Małgorzata Ostrowska, Natalia Sikora, Natalia Szroeder, Piotr Cugowski, Darek Malejonek, Janusz Radek i zespół Pectus.

2909 2013Zakończyliśmy remont organów

Muzyka i śpiew są obecne w liturgii od samego początku Kościoła. Przyzwyczailiśmy się też do tego, że w każdym kościele nieodzownie znajdują się organy. Wydaje się nam, że były u nas od zawsze. W istocie są one prezentem świata bizantyjskiego dla zachodniego. Przypadły one do gustu w Kościele poprzez swoje brzmienie fletowe. Dźwięk ich wprowadza w klimat łagodności, modlitwy i spokoju. Choć w Kościele próbowano używać innych instrumentów, organy zdecydowanie zwyciężyły w rywalizacji.
 
W tym miesiącu zostałł zakończony remont 15-sto głosowych piszczałkowych organów pneumatycznych, z dwoma manuałami ręcznymi i nożnym. W dniu dzisiejszym, Cezary - uczeń szkoły muzycznej II stopnia w Białymstoku wykonał koncert prezentując kilka znanych utworów i możliwości naszego instrumentu.
ZDJĘCIA z REMONTU

3108 2013Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Wakacje dobiegają końca. Dla dzieci i młodzieży jest to znak, iż czas rozpocząć kolejny rok naukowych zmagań.
W poniedziałek 2 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Na Mszę św. o godz. 8.45 zapraszam wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Słucza a także rodziców, nauczycieli i wychowawców, aby dziękować Bogu za czas wakacji i prosić  o potrzebne talenty na czas nauki.
Dołóżmy wszelkich starań, by dzieci i młodzież rozpoczęły nowy rok szkolny z błogosławieństwem Bożym, przystępując do sakramentu pokuty i eucharystii.

1008 2013Pamiętaj o pielgrzymach

 
Pamiętaj o pielgrzymach, oni pamiętają o Tobie!!!

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »