slide

Galeria

Kontakt

Parafia Narodzenia
Najświętszej Maryi Panny
Słucz 57
19-213 Radziłów

Tel. 86 273 61 93
Email: slucz@diecezja.lomza.pl

Statystyki

Osób OnLine: 00
Odwiedzin: 849615

1503 2014Uratuj Świętego 2014

Już 16 marca ruszyła kolejna edycja Akcji Uratuj Świętego! W tym roku przebiegać będzie ona pod hasłem "Dobrze, że jesteś...". Wybraliśmy takie hasło, bo każdy z nas ma w swoim życiu kogoś, dzięki komu świat jest piękniejszy, a bez kogo świat byłby pusty. Są też osoby bardzo ważne dla świata, jak Mikołaj Kopernik, Jan Paweł II czy Tomasz Edison. Ale czym byłby świat rodziców bez dzieci, dzieci bez rodziców, rodzeństwa bez siebie? Dajmy zatem szansę urodzić się wszystkim poczętym maluchom! Módlmy się za życie tych, którzy są w niebezpieczeństwie zagłady.
 
Organizatorem akcji jest ks. Tomasz Trzaska, który czasami gości w naszej parafii.

0403 2014Wielki Post 2014

Wielki Post to czas ogołocenia: dobrze nam zrobi, jeśli się zastanowimy, czego możemy się pozbawić, aby pomóc innym i wzbogacić ich naszym ubóstwem. Nie zapominajmy, że prawdziwe ubóstwo boli: ogołocenie byłoby bezwartościowe, gdyby nie miało wymiaru pokutnego. Budzi moją nieufność jałmużna, która nie boli.
W tej intencji będę się modlił, aby każdy wierzący i każda społeczność kościelna mogli owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu, proszę was też o modlitwę za mnie. Niech Chrystus wam błogosławi, a Matka Boża ma was w swojej opiece.
Franciszek Papież
 
Piątek - Droga Krzyżowa 17.30
Niedziela - Gożkie Żale 9.00 lub 12.00

0702 201440 - godzinne nabożeństwo

Dla Jana Pawła II, którego całe życie przeniknięte było głębokim zjednoczeniem z Bogiem na modlitwie, najważniejsze miejsce zajmowała Eucharystia, a także związana z nią adoracja Najświętszego Sakramentu. Papież uważał, że: "Wśród różnych praktyk pobożnych adoracja Jezusa sakramentalnego jest pierwsza po sakramentach, najbardziej miła Bogu i najbardziej pożyteczna dla nas". "Eucharystia jest nieocenionym skarbem: nie tylko jej sprawowanie, lecz także jej adoracja poza Mszą św. pozwala zaczerpnąć z samego źródła łaski." (Ecclesia de Eucharistia)
 
Zapraszam na nabożeństwo czterdziestogodzinne
7 – 8 lutego Msze św: 9.00, 12.00

0602 2014Parafia w liczbach w 2013 r.

Liczba uczestników niedzielnych Mszy (dominicantes) i osób przystępujących do Komunii św. (communicantes) pozostaje w Polsce na tym samym poziomie co przed rokiem – wynika z najnowszych badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego (ISKK) prowadzonego przez księży pallotynów. Do kościoła w niedzielę chodzi 40,0 proc. wiernych, dokładnie tyle samo co przed rokiem, do Komunii św. przystępuje 16,2 proc.
 
W dalszej części zamieściliśmy także wybrane statystyki dotyczące naszej parafii, w 2013 r. Nie są one tak fachowo skonstruowane i precyzyjnie zliczane jak w Instytucie Statystyk Kościoła Katolickiego, ale na pewno przekazują jakąś część prawdy o nas.

3101 2014Srebro zdobyte na "siatce"

"Ferie nie mogłyby się odbyć bez turnieju siatkówki. Gminny Turniej siatkarski rozegrany został 31 stycznia 2014 r. Rywalizowało w nim 6 drużyn, podzielonych na dwie grupy. W finale spotkały się drużyny Champion Słucz (Krystian Łoniewski, Damian Czarnecki, Mateusz Tuzinowski, Daniel Żbikowski, Damian Długołędzki, Grzegorz Żbikowski, ks. Robert Sulich) i Absolwenci (Krzysztof Kossakowski, Dariusz Bieńkowski, Tomasz Koniecko, Tomasz Bielski, Karol Sulewski, Karol Konopko). Jak na finał przystało, mecz był bardzo wyrównany i zacięty i dopiero w końcówce trzeciego seta Absolwenci rozstrzygnęli go na swoją korzyść."
Smaku rywalizacji dodał fakt że pierwszy i ostatni mecz turnieju rozegrały te same drużyny, Absolwenci kontra Champion Słucz. W pierwszym gładko 2-0 zwyciężył Słucz a w drugim 2-1 Absolwenci.
ZDJĘCIA

1201 2014Jasełka z 2013 r.

W drugim dniu świąt Bożego Narodzenia oraz w Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli odegrane zostały w parafialnym kościele jasełka. Jak zwykle przedstawienia bożonarodzeniowe zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słuczu i Szkoły w Niecikach.
 
Początków jasełek poszukują historycy w intuicji św. Franciszka z Asyżu, który w 1223 roku zainscenizował pierwszą "żywą" szopkę. Tej nocy niewielka grota w pobliżu Greccio była miejscem, gdzie na oczach okolicznych wieśniaków po raz pierwszy rozegrała się scena narodzin Jezusa. Pomysł ten został szybko rozpowszechniony przez współbraci św. Franciszka - zakonników franciszkanów, którzy w krótkim czasie rozpowszechnili się po całej Europie niosąc ze sobą zwyczaj budowania żłobka i wystawiania jasełek.
JASEŁKA ze SŁUCZA      JASEŁKA z NIECIK

0101 2014Nowy Rok 2014

O Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju,
abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść;
wybaczenie, tam gdzie panuje krzywda;
jedność, tam gdzie panuje zwątpienie;
nadzieję, tam gdzie panuje rozpacz;
światło, tam gdzie panuje mrok;
radość, tam gdzie panuje smutek.
 
Spraw abyśmy mogli
nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać;
nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć;
nie tyle szukać miłości, co kochać;
albowiem dając ‑ otrzymujemy;
wybaczając ‑ zyskujemy przebaczenie;
a umierając, rodzimy się do wiecznego życia,
przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego.
 
Modlitwa o Pokój św. Franciszka z Asyżu

3012 2013Wizyta duszpasterska - Kolęda

Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia kapłani odwiedzają wiernych w ich domach. Według polskiej tradycji zaczyna się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Kapłani odwiedzają wiernych w ich domach, by modlić się z nimi, przynieść im Boże błogosławieństwo i rozmawiać o prawdach wiary oraz ważnych dla nich życiowych sprawach.
PORZADEK KOLĘDY

2512 2013Boże Narodzenie 2013

Na wyjątkowe święta narodzenia się na ziemi Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, w imieniu własnym i pracowników kościelnych składam Wam drodzy parafianie i goście: najmilsze dzieci, kochana młodzieży, drodzy dorośli i czcigodni seniorzy – najserdeczniejsze życzenia. Wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia, szczęśliwej realizacji życiowych planów, aby Jezus swoją dłonią błogosławił waszym bólom i radościom, aby napełniał wasze serca swoim światłem. Niech będzie obecny w waszych domach, aby w nich gościła zgoda i wzajemna miłość, a Maryja niech was prowadzi do Jezusa i nieustannie otacza swoją matczyną opieką.
ks. Robert Sulich
Proboszcz
Życzenia Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego

1012 2013Rekolekcje Adwentowe 14-15 grudnia

Młodzi, starsi, zadowoleni, smutni, spełnieni, zabiegani, zdrowi, bądź też mniej lub bardziej na zdrowiu niedomagający, samotni czy otoczeni bliskimi -  wszyscy jesteśmy zaproszeni, by skorzystać z tego czasu przygotowania, jakim są rekolekcje parafialne. Jest nam dany, by ciągle na nowo uczyć się otwierać na to wszystko, co przyniosło światu przyjście na świat Boga w kruchym, ludzkim ciele. Wybierajmy więc świadomie rzeczy, które mogą nas bardziej ukształtować na ludzi żyjących Bogiem. Takim wyborem jest właśnie udział w naukach rekolekcyjnych, które w tym roku wygłosi nam ks. dr Dariusz Tułowiecki.

0512 2013Dobrze przeżyj Adwent

1611 2013Na pomoc Filipinom

0911 2013V Dzień z Kościołem Prześladowanym

Sprawiedliwość dla Nigerii - to hasło akcji w ramach V Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowanej przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która odbędzie się 10 listopada br.
Tematem wiodącym w tym roku jest Nigeria, najludniejszy kraj Afryki, w którym żyje blisko 80 mln chrześcijan. "Tak liczna wspólnota doświadcza prześladowań i składa świadectwo wiary aż do przelania krwi. Chcemy wspierać ich naszą modlitwą i materialnym darem, aby w trudnej sytuacji doświadczyli solidarności w wierze i miłości".

3010 2013Świadkowie wiary - ks.Eugeniusz Niecikowski

Ksiądz Niecikowski ujrzał światło tego świata 14.04.1907 r. we wsi Rydzewo Szlacheckie, parafia Słucz. Rodzice: Stanisław i Bronisława z Gardockich byli rolnikami.
Po tym, jak ukończył trzy oddziały szkoły powszechnej, proboszcz ze Słucza, ks. Józef Kulesza, wziął go do siebie i przez rok przygotował do egzaminu, który zdał w 1918 r. do I klasy gimnazjum w Łomży. W czerwcu 1919 r. zdał egzamin do drugiej klasy gimnazjum. Rodzice umieścili go na stancji w Łomży i przez 5 lat uczęszczał do gimnazjum. Wtedy zrodziła się w nim myśl wstąpienia do seminarium duchownego.
 
GROBY KAPŁANÓW na parafialnym cmentarzu

1710 2013Odszedł najstarszy parafianin

W wieku 102 lat odszedł do Domu Ojca najstarszy parafianin : Aleksander Wiśniewski. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godz. 12.00 w domu rodzinnym w Rydzewie Szlacheckim.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci ...

« poprzednie ... 4 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 ... następne »