slide

Galeria

Kontakt

Parafia Narodzenia
Najświętszej Maryi Panny
Słucz 57
19-213 Radziłów

Tel. 86 273 61 93
Email: slucz@diecezja.lomza.pl

Statystyki

Osób OnLine: 00
Odwiedzin: 849615

1210 2013XIII Dzień Papieski

Tegoroczny XIII już Dzień Papieski, będziemy obchodzili 13 października, pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu. Zgłębianie papieskiego nauczania w tym obszarze, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, w klimacie modlitwy i pogłębionej refleksji może przynieść poprawę umiejętności twórczego spotkania ludzi odmiennych poglądów czy wyznawanej wiary, ludzi głęboko religijnych i szczerze poszukujących Boga.

Galowy koncert Dnia Papieskiego rozpocznie się o 15:00 na Placu Zamkowym w Warszawie a jego transmisja w TVP 1 o godzinie 15:50. Tegoroczny Koncert Papieski ma przypomnieć postać bł. Jana Pawła II – przyjaciela młodych, który umiał słuchać i wskazywać drogę młodym. Na koncercie wystąpią: Katy Carr z Wielkiej Brytanii, Małgorzata Ostrowska, Natalia Sikora, Natalia Szroeder, Piotr Cugowski, Darek Malejonek, Janusz Radek i zespół Pectus.

2909 2013Zakończyliśmy remont organów

Muzyka i śpiew są obecne w liturgii od samego początku Kościoła. Przyzwyczailiśmy się też do tego, że w każdym kościele nieodzownie znajdują się organy. Wydaje się nam, że były u nas od zawsze. W istocie są one prezentem świata bizantyjskiego dla zachodniego. Przypadły one do gustu w Kościele poprzez swoje brzmienie fletowe. Dźwięk ich wprowadza w klimat łagodności, modlitwy i spokoju. Choć w Kościele próbowano używać innych instrumentów, organy zdecydowanie zwyciężyły w rywalizacji.
 
W tym miesiącu zostałł zakończony remont 15-sto głosowych piszczałkowych organów pneumatycznych, z dwoma manuałami ręcznymi i nożnym. W dniu dzisiejszym, Cezary - uczeń szkoły muzycznej II stopnia w Białymstoku wykonał koncert prezentując kilka znanych utworów i możliwości naszego instrumentu.
ZDJĘCIA z REMONTU

3108 2013Rozpoczęcie Roku Szkolnego

Wakacje dobiegają końca. Dla dzieci i młodzieży jest to znak, iż czas rozpocząć kolejny rok naukowych zmagań.
W poniedziałek 2 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Na Mszę św. o godz. 8.45 zapraszam wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Słucza a także rodziców, nauczycieli i wychowawców, aby dziękować Bogu za czas wakacji i prosić  o potrzebne talenty na czas nauki.
Dołóżmy wszelkich starań, by dzieci i młodzież rozpoczęły nowy rok szkolny z błogosławieństwem Bożym, przystępując do sakramentu pokuty i eucharystii.

1008 2013Pamiętaj o pielgrzymach

 
Pamiętaj o pielgrzymach, oni pamiętają o Tobie!!!

0108 2013Wyruszyła Pielgrzymka na Jasną Górę.

Już dzisiaj wyruszyła 29 Piesza Pielgrzymka Łomżyńska (PPŁ) na Jasną Górę.
 
W czasie dwutygodniowych rekolekcji w drodze, każdy pielgrzym doświadcza, tak jak Abraham: trudów, zmęczenia, bólu i różnorodnych ograniczeń. Ale doświadcza też łaski: tego, że sam Jezus idzie z nami, wspomaga, pociesza, odkrywa Swoje oblicze pośród deszczu i słońca, w życzliwości ludzi dających nocleg i gościnności częstujących wodą i obiadem, otwiera oczy na łaskę; wspiera przez braci i siostry – współpielgrzymów, którzy też poszukują Boga. Bóg w tej pielgrzymiej drodze odsłania swą miłość, pozwala jej doświadczyć i odkryć mocniej sens wiary. Dlatego Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę jest wędrówką wiary, w czasie której pielgrzymi doświadczają pomocy ze strony świętych patronów grup, a także – dzięki Bożej łasce – sami stają się świadkami wiary.
PAMIETAJ O NICH ODMAWIAJĄC DZIESIĄTEK RÓŻAŃCA

2107 2013Tydzień św. Krzysztofa

W dniach 21-28 lipca 2013 roku obchodzimy 14 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem nawiązującym do przeżywanego Roku Wiary „Z wiarą niesiemy Chrystusa światu”. W tym Tygodniu MIVA Polska - organizacja pomagająca misjonarzom w zakupie środków, zaprasza do wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry i przebyte podróże, za szczęśliwe powroty do domu, za posiadane pojazdy, które służą pożytkowi naszemu i innym ludziom.
Zwraca się też z prośbą do wszystkich kierowców i podróżujących, członków ich rodzin o włączenie się w Akcję św. Krzysztof „1 gr za 1 km” i przekazanie za bezpiecznie przejechane kilometry daru na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy, głoszących Ewangelię na krańcach świata.
 
W czasie tegorocznej Akcji św. Krzysztof 2013 pomagamy następującym misjonarzom

1507 2013Parafialna pielgrzymka do Trójmiasta

Pielgrzymka parafian ze Słucza i Szczuczyna do Trójmiasta pozostała jedynie wspomnieniem. Przelotne wrażenia, umykające wspomnienia i najbardziej materialne zdjęcia to tylko część owoców po wspólnotowym wyjeździe.
Wspólnota pielgrzymkowa zawiązała się już w czasie jazdy autokarem: wspólna modlitwa, radosne śpiewy, wesołe rozmowy i osobiste kontakty pozwoliły zjednoczyć całą grupę. Pierwszy dzień to przebywanie głownie na Starówce Gdańskiej. Stare kościoły, piękne uliczki i bogate zabytki pozwoliły nacieszyć oczy i duszę. Msza św. w kościele św. Barbary zwienczyla bogaty we wrażenia dzień. Najwytrwalsi wieczorem zamoczyli nogi w Bałtyku.
GALERIA ZDJĘĆ

3006 2013Relikwie bł. Jana PawłaII

W czasie odpustu św. Ap. Piotra i Pawła o godz. 12.00 zostały przekazane naszej parafii relikwie bł. Jana Pawła II. Otrzymaliśmy je od Metropolity Lwowskiego Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, wieloletniego sekretarza papieskiego.
Błogosławiony Jan Paweł II był duchowym przewodnikiem dla wielu z nas. Wszyscy czujemy się z nim mocno związani, a obecność relikwii błogosławionego z pewnością doda otuchy i siły każdemu, kto będzie zwracał swoją modlitwę w stronę Ojca Świętego.
FOTO GALERIA

2906 2013Odpust Św. Ap. Piotra i Pawła

"Boże, pozwoliłeś obchodzić z radością uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Spraw, aby Twój Kościół zawsze podążał za ich nauką i przykładem, bo właśnie dzięki nim chrześcijaństwo weszło na drogę swego rozwoju. Amen"
 
W czasie uroczystości odpustowej 29 czerwca zostaną przekazane parafii relikwie bł. Jana Pawła II. Relikwie te przywiezie sekretarz Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego o. Sławomir Zieliński OFM Conv. z Lwowa.

1206 2013Bierzmowanie 2013

Bierzmowanie jest sakramentem, przez który już wcześniej ochrzczeni otrzymują przez namaszczenie czoła i włożenie rąk szafarza dar samego Ducha Świętego, a przez naznaczenie charakterem doskonalej łączą się z Kościołem i mocniej są zobowiązani, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem.
 
W dniu 8 czerwca, do naszej parafii przybył Ks. bp Janusz Stepnowski, aby udzielić młodzieży sakramentu bierzmowania. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło tym razem 57 osób. Przeżywali kolejny etap wtajemniczenia chrześcijańskiego wraz ze swoimi rodzicami, chrzestnymi i kapłanami z sąsiednich parafii.
GALERIA ZDJĘĆ

0506 2013Wizytacja Biskupia w Parafii

Każda parafia co 5 lat przeżywa Wizytację Kanoniczną. Biskup przybywa do parafii, aby zapoznać się z całością działań duszpasterskich. Stara się także poznać jej kondycję materialną. Sprawdza również, jak zostały wypełnione wnioski i zalecenia  z poprzedniej wizytacji.
Tegoroczna wizytacja odbędzie się w sobotę 8 czerwca i przeprowadzi ją Ks. Bp Janusz Stepnowski.
GALERIA FOTO

3005 2013Corpus Christi - Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, to pełna nazwa święta, które się kryje pod tytułem „Boże Ciało”. Jest to ludowa nazwa, która w skrócie wyraża pełny sens całej uroczystości: obecności Jezusa Chrystusa w sakramencie Eucharystii, tj. pod postacią chleba i wina, które oznaczają Jego Ciało i Krew przelane dla naszego zbawienia. Obecność eucharystyczna przypomina o cenie, jaką Jezus Chrystus złożył dla naszego zbawienia, ofiarując na krzyżu Swoje Ciało i przelewając Krew. I choć używa się w nazwie tylko „Boże Ciało”, wiadomo, że chodzi tu również o Jego Bożą Krew, które dopiero razem stanowią całego Chrystusa.
Msze św. o godz. 9.00, 12.00 - procesja eucharystyczna
GALERIA ZDJĘĆ

1205 2013I Komunia Święta 2013

"Drodzy przyjaciele, niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta, dzień który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu. W tym Sakramencie Pan Jezus pod postaciami chleba i wina staje się pokarmem naszych dusz. Dzieci po raz pierwszy przyjmują ten Sakrament uroczyście - właśnie w dniu Pierwszej Komunii Świętej - ażeby potem móc Go przyjmować jak najczęściej i w ten sposób pozostawać w zażyłej przyjaźni z Panem Jezusem."
List do dzieci
Jan Paweł II
GALERIA ZDJĘĆ

0405 2013Święto strażaków

Przedstawiany jest jako rycerz Chrystusowy i patron walki z pożarem. Nosi różnorodne zbroje, hełm, towarzyszy mu często rozwinięty sztandar, czasem tarcza i miecz. Od XIV wieku pojawia się z naczyniem z wodą, którą gasi ogień, a to za sprawą cudownego ocalenia kościoła i części Kleparza z ogromnego pożaru Krakowa w 1528 roku.
 
Msza św z udziałem OSP z Gminy Radziłów o godz. 13.00

0105 2013Nabożeństwo majowe

Maj – dla wielu najpiękniejszy miesiąc roku – to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. Szczególnie w Polsce gromadzimy się wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i figurach przydrożnych. Pierwsze nabożeństwa majowe zaczęto odprawiać w Polsce w połowie XIX wieku w Płocku, Toruniu, Nowym Sączu i Krakowie, a od 1852 r. – uroczyście w kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Po 30 latach stało się ono bardzo popularne i znane w całym kraju. Rodowód tych nabożeństw jest jednak znacznie wcześniejszy niż się powszechnie uważa.
Nabozenstwo majowe o godz. 18.00

« poprzednie ... 5 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 następne »