1509 2019Boże Ciało 2019

"To Chrystus, za którym idziemy w Najświętszym Sakramencie, wzywa nas do tego byśmy naszym życiem dawali czytelne świadectwo wobec innych, w tym świecie, do którego nas wyprowadza z Kościoła w procesji Bożego Ciała, by o nim opowiadać i głosić".
20 czerwca odbyła się w naszej parafii uroczysta msza św. pod przewodnictwem ks.dr. Krzysztofa Chodkowskiego - Dyrektora Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży. Następnie wierni czynnie uczestniczyli w procesji do czterech ołtarzyków, a czytane i rozważane przy każdym z nich Ewangelie pomagały nam zrozumieć istotę kultu Eucharystii.

2404 2019Rekolekcje wielkopostne  2019

W dniach 12-14.04.2019 r. w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczył ks. kan. dr Andrzej Mikucki -Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Było to niezwykłe trzy dni, podczas których parafianie mieli możliwość na osobiste spotkanie z Bogiem, modlitwę i głębsze wsłuchanie się we własne sumienie. Był to również czas bliższego kontaktu z Bogiem, osobistego nawrócenia i odkrywania tajemnicy wiary. Podczas pierwszego dnia rekolekcji ulicami Słucza przeszła droga krzyżowa, w której uczestniczyło wielu mieszkańców naszej parafii. Dzięki temu w modlitwie i skupieniu każdy z uczestników drogi krzyżowej mógł  bardziej zagłębić się w mękę Chrystusa i uświadomić sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, często zapominamy.
droga krzyżowa 2019 - galeria zdjęć

0601 2019Jasełka 2018/2019

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w uroczystość Objawienia Pańskiego, zwanego w polskiej tradycji ludowej świętem Trzech Króli, podczas Mszy św. o godz. 9.00 uczniowie ze szkół podstawowych w Słuczu i Niecikach wystawili jasełka. Jak co roku młodzi artyści przygotowali bożonarodzeniowe inscenizacje, by przybliżyć obecnym w kościele wiernym wydarzenia sprzed tysięcy lat, kiedy to narodził się nam  Zbawiciel. Za występy uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkimi upominkami.