Odwiedzin: 712017

1410 2018DOŻYNKI PARAFIALNE

9 września 2018 r. w naszej wspólnocie parafialnej uroczyście obchodziliśmy święto  Narodzenia NMP zwane także uroczystością  "Matki Boskiej Siewnej". Był bowiem dawny zwyczaj, że dopiero po tym święcie i uprzątnięciu pól, brano się do orki i siewu. Lud chciał najpierw, aby rzucone w ziemię ziarno pobłogosławiła Boża Rodzicielka. Do ziarna siewnego mieszano ziarno wyłuskane z kłosów, które były wraz z kwiatami i ziołami poświęcane w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, by uprosić sobie dobry urodzaj.

0107 2018Bierzmowanie 2018

29 czerwca 2018 r., podczas Odpustu Św. Apostołów Piotra i Pawła, w ramach wizytacji kanonicznej parafię pw. NNMP w Słuczu odwiedził Ks. bp Tadeusz Bronakowski. Podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 9.00 Ks. bp udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, w którym otrzymuje się szczególną moc Ducha Świętego, przyjęło 51 osób. Od kilku miesięcy młodzież przystępująca do bierzmowania uczestniczyła w grupach dzielenia, Mszach Świętych, nabożeństwach, spowiedziach, aby jak najlepiej przygotować się do tego ważnego wydarzenia w ich życiu.
FOTO GALERIA

0106 2018Corpus Christi - Boże Ciało 31.05.2018

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, to pełna nazwa święta, które się kryje pod tytułem „Boże Ciało”. Jest to ludowa nazwa, która w skrócie wyraża pełny sens całej uroczystości: obecności Jezusa Chrystusa w sakramencie Eucharystii, tj. pod postacią chleba i wina. Po raz pierwszy Boże Ciało obchodzono w diecezji Liège w 1246 roku. W 1264 roku papież Urban IV bullą Transiturus ustanowił Boże Ciało świętem całego Kościoła, jednak ze względu na jego śmierć bulla nie została ogłoszona, a święto oficjalnie ustanowione.