0701 2020Jasełka 2019/2020

Tradycyjnie, jak co roku, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w kościele parafialnym jasełka przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słuczu, natomiast w święto Trzech Króli swoje zdolności aktorskie zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Niecikach. Młodzi artyści zaprezentowali niezwykle ciekawe widowiska, które pozwoliły, licznie zgromadzonym w kościele wiernym, poczuć atmosferę wydarzeń towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu.

2309 2019Parafialne święto plonów

8 września 2019 r. w naszej wspólnocie parafialnej uroczyście obchodziliśmy święto  Narodzenia NMP zwane także uroczystością  "Matki Boskiej Siewnej". W naszej parafii  święto Narodzenia NMP to również czas, kiedy obchodzimy uroczystość odpustową kościoła oraz parafialne dożynki, podczas których dziękujemy Matce Bożej i Panu Bogu za zebrane  plony ziemi.
Gospodarzami tegorocznych dożynek byli mieszkańcy Glinek, a uroczystą mszę świętą  i procesję eucharystyczną celebrował ks.Jerzy Niestępski.

1509 2019Boże Ciało 2019

"To Chrystus, za którym idziemy w Najświętszym Sakramencie, wzywa nas do tego byśmy naszym życiem dawali czytelne świadectwo wobec innych, w tym świecie, do którego nas wyprowadza z Kościoła w procesji Bożego Ciała, by o nim opowiadać i głosić".
20 czerwca odbyła się w naszej parafii uroczysta msza św. pod przewodnictwem ks.dr. Krzysztofa Chodkowskiego - Dyrektora Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży. Następnie wierni czynnie uczestniczyli w procesji do czterech ołtarzyków, a czytane i rozważane przy każdym z nich Ewangelie pomagały nam zrozumieć istotę kultu Eucharystii.