slide

Galeria

Kontakt

Parafia Narodzenia
Najświętszej Maryi Panny
Słucz 57
19-213 Radziłów

Tel. 86 273 61 93
Email: slucz@diecezja.lomza.pl

Statystyki

Osób OnLine: 00
Odwiedzin: 777603

0701 2020Jasełka 2019/2020

Tradycyjnie, jak co roku, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w kościele parafialnym jasełka przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słuczu, natomiast w święto Trzech Króli swoje zdolności aktorskie zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Niecikach. Młodzi artyści zaprezentowali niezwykle ciekawe widowiska, które pozwoliły, licznie zgromadzonym w kościele wiernym, poczuć atmosferę wydarzeń towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu.
zdjęcia

2309 2019Parafialne święto plonów

8 września 2019 r. w naszej wspólnocie parafialnej uroczyście obchodziliśmy święto  Narodzenia NMP zwane także uroczystością  "Matki Boskiej Siewnej". W naszej parafii  święto Narodzenia NMP to również czas, kiedy obchodzimy uroczystość odpustową kościoła oraz parafialne dożynki, podczas których dziękujemy Matce Bożej i Panu Bogu za zebrane  plony ziemi.
Gospodarzami tegorocznych dożynek byli mieszkańcy Glinek, a uroczystą mszę świętą  i procesję eucharystyczną celebrował ks.Jerzy Niestępski.
Galeria zdjęć

1509 2019Boże Ciało 2019

"To Chrystus, za którym idziemy w Najświętszym Sakramencie, wzywa nas do tego byśmy naszym życiem dawali czytelne świadectwo wobec innych, w tym świecie, do którego nas wyprowadza z Kościoła w procesji Bożego Ciała, by o nim opowiadać i głosić".
20 czerwca odbyła się w naszej parafii uroczysta msza św. pod przewodnictwem ks.dr. Krzysztofa Chodkowskiego - Dyrektora Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Łomży. Następnie wierni czynnie uczestniczyli w procesji do czterech ołtarzyków, a czytane i rozważane przy każdym z nich Ewangelie pomagały nam zrozumieć istotę kultu Eucharystii.
Galeria zdjęć

2404 2019Rekolekcje wielkopostne  2019

W dniach 12-14.04.2019 r. w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczył ks. kan. dr Andrzej Mikucki -Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Było to niezwykłe trzy dni, podczas których parafianie mieli możliwość na osobiste spotkanie z Bogiem, modlitwę i głębsze wsłuchanie się we własne sumienie. Był to również czas bliższego kontaktu z Bogiem, osobistego nawrócenia i odkrywania tajemnicy wiary. Podczas pierwszego dnia rekolekcji ulicami Słucza przeszła droga krzyżowa, w której uczestniczyło wielu mieszkańców naszej parafii. Dzięki temu w modlitwie i skupieniu każdy z uczestników drogi krzyżowej mógł  bardziej zagłębić się w mękę Chrystusa i uświadomić sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, często zapominamy.
droga krzyżowa 2019 - galeria zdjęć

0601 2019Jasełka 2018/2019

   W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w uroczystość Objawienia Pańskiego, zwanego w polskiej tradycji ludowej świętem Trzech Króli, podczas Mszy św. o godz. 9.00 uczniowie ze szkół podstawowych w Słuczu i Niecikach wystawili jasełka. Jak co roku młodzi artyści przygotowali bożonarodzeniowe inscenizacje, by przybliżyć obecnym w kościele wiernym wydarzenia sprzed tysięcy lat, kiedy to narodził się nam  Zbawiciel. Za występy uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkimi upominkami.
 
Galeria zdjęć

1211 2018Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości Polski

11.11.2018 r. w święto 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski, podczas Mszy Świętej o godz. 9.00, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Słuczu zaprezentowali montaż słowno- muzyczny pt. Dwa głosy o 11 listopada. Niezwykle emocjonujące przedstawienie uzmysłowiło wszystkim zebranym, jak ważny jest szacunek do naszej polskiej historii oraz pamięć o tych, którzy walczyli, często poświęcając życie, o nasz wolny kraj. Tym samym,  uczestnicy Mszy św. mogli wziąć udział w wyjątkowej lekcji historii, która sądząc po burzy oklasków na zakończenie występu uczniów, wszystkim się  bardzo podobała.
Galeria zdjęć

2710 2018Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 5 - 6. października parafianie ze Słucza wspólnie z księdzem proboszczem kan. Grzegorzem Polesińskim wyruszyli na pielgrzymi szlak, wiodący na Jasną Górę. W Częstochowie przed ołtarzem  Matki Boskiej Częstochowskiej i jej cudownym obliczem wspólnie modlili się, zawierzając Jej opiece całą naszą parafię. Uczestnicy pielgrzymki poza oddawaniem się modlitwie, mieli również okazję podziwiać piękne wnętrza Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.  

1410 2018DOŻYNKI PARAFIALNE

9 września 2018 r. w naszej wspólnocie parafialnej uroczyście obchodziliśmy święto  Narodzenia NMP zwane także uroczystością  "Matki Boskiej Siewnej". Był bowiem dawny zwyczaj, że dopiero po tym święcie i uprzątnięciu pól, brano się do orki i siewu. Lud chciał najpierw, aby rzucone w ziemię ziarno pobłogosławiła Boża Rodzicielka. Do ziarna siewnego mieszano ziarno wyłuskane z kłosów, które były wraz z kwiatami i ziołami poświęcane w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, by uprosić sobie dobry urodzaj.
galeria zdjęć

0107 2018Bierzmowanie 2018

29 czerwca 2018 r., podczas Odpustu Św. Apostołów Piotra i Pawła, w ramach wizytacji kanonicznej parafię pw. NNMP w Słuczu odwiedził Ks. bp Tadeusz Bronakowski. Podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 9.00 Ks. bp udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, w którym otrzymuje się szczególną moc Ducha Świętego, przyjęło 51 osób. Od kilku miesięcy młodzież przystępująca do bierzmowania uczestniczyła w grupach dzielenia, Mszach Świętych, nabożeństwach, spowiedziach, aby jak najlepiej przygotować się do tego ważnego wydarzenia w ich życiu.
FOTO GALERIA

0106 2018Corpus Christi - Boże Ciało 31.05.2018

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, to pełna nazwa święta, które się kryje pod tytułem „Boże Ciało”. Jest to ludowa nazwa, która w skrócie wyraża pełny sens całej uroczystości: obecności Jezusa Chrystusa w sakramencie Eucharystii, tj. pod postacią chleba i wina. Po raz pierwszy Boże Ciało obchodzono w diecezji Liège w 1246 roku. W 1264 roku papież Urban IV bullą Transiturus ustanowił Boże Ciało świętem całego Kościoła, jednak ze względu na jego śmierć bulla nie została ogłoszona, a święto oficjalnie ustanowione.
Galeria zdjęć

2005 2018Dziękczynienie podczas I Komunii Św.

1805 2018I KOMUNIA ŚWIĘTA 2018

„W tym Sakramencie Pan Jezus pod postaciami chleba i wina staje się pokarmem naszych dusz. Dzieci po raz pierwszy przyjmują ten Sakrament uroczyście - właśnie w dniu Pierwszej Komunii Świętej - ażeby potem móc Go przyjmować jak najczęściej i w ten sposób pozostawać w zażyłej przyjaźni z Panem Jezusem”. / Jan Paweł II /
 
ZDJĘCIA

2503 2018REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018

Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas rekolekcji jest bardzo znanym aktem pokutnym w Kościele od wieków – aktem duchowych ćwiczeń. Ktoś kiedyś napisał: „Trudniej jest dzień dobrze przeżyć, niż napisać księgę…”. 
 
ZDJĘCIA Z DROGI KRZYZOWEJ

0601 2018Jasełka

6 stycznia w  uroczystość Objawienia Pańskiego, zwanego w polskiej tradycji ludowej świętem Trzech Króli, podczas Mszy św. o godz. 9.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niecikach wystawiły jasełka. Mali aktorzy pięknie odtworzyli wydarzenia sprzed 2000 lat. Ta szczególna noc narodzin Zbawiciela Jezusa Chrystusa została nam przybliżona przez małych aniołków, skromnych pastuszków oraz Mędrców ze Wschodu.

0907 2017Podziękowanie dla Parafian w Słuczu

Wszystko w życiu ma swój początek i koniec…
Dobiegła droga naszego wspólnego pielgrzymowania do Boga.Dziękuję Jezusowi Chrystusowi i Najświętszej Maryi Pannie, że właśnie Was postawił na początku moich doświadczeń jako Proboszcza parafii. Dziękuję także Wam, za otwartość, życzliwość i wyrozumiałość. Długo będę wspominał ostatnią niedzielę pośród Was i choć łez nie było widać, to wzruszony byłem szczerze Waszą serdecznością i ofiarnością.
Proszę abyście przyjęli jako ostatnie moje podziękowanie, ten WIRTUALNY SPACER po Naszym wspólnym kościele.
Szczęść Boże!
Ks. Robert Sulich
Proboszcz

[ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... następne »