1410 2018DOŻYNKI PARAFIALNE

9 września 2018 r. w naszej wspólnocie parafialnej uroczyście obchodziliśmy święto  Narodzenia NMP zwane także uroczystością  "Matki Boskiej Siewnej". Był bowiem dawny zwyczaj, że dopiero po tym święcie i uprzątnięciu pól, brano się do orki i siewu. Lud chciał najpierw, aby rzucone w ziemię ziarno pobłogosławiła Boża Rodzicielka. Do ziarna siewnego mieszano ziarno wyłuskane z kłosów, które były wraz z kwiatami i ziołami poświęcane w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, by uprosić sobie dobry urodzaj.
W naszej parafii  święto Narodzenia NMP to również czas, kiedy obchodzimy uroczystość odpustową kościoła oraz parafialne dożynki, podczas których dziękujemy Matce Bożej i Panu Bogu za zebrane  plony ziemi.
Gospodarzami tegorocznych dożynek byli mieszkańcy Bukowa Dużego, a uroczystą mszę świętą  i procesję eucharystyczną celebrował ks. mgr lic. Marcin Loba - Z-ca dyrektora Caritas Diecezji Łomżyńskiej.