slide

Galeria

Kontakt

Parafia Narodzenia
Najświętszej Maryi Panny
Słucz 57
19-213 Radziłów

Tel. 86 273 61 93
Email: kancelaria@parafiaslucz.pl

Statystyki

Osób OnLine: 02
Odwiedzin: 353537

1102 2013Papież abdykuje 28 lutego

Najdrożsi Bracia,
... Rozważywszy po wielokroć rzecz w sumieniu przed Bogiem, zyskałem pewność, że z powodu podeszłego wieku moje siły nie są już wystarczające, aby w sposób należyty sprawować posługę Piotrową.
Dlatego, w pełni świadom powagi tego aktu, z pełną wolnością, oświadczam, że rezygnuję z posługi Biskupa Rzymu, Następcy Piotra, powierzonej mi przez Kardynałów 19 kwietnia 2005 roku, tak, że od 28 lutego 2013 roku, od godziny 20.00, rzymska stolica, Stolica św. Piotra, będzie zwolniona (sede vacante) i będzie konieczne, aby ci, którzy do tego posiadają kompetencje, zwołali Konklawe dla wyboru nowego Papieża.

0202 2013Ks. Roman Krajewski - proboszcz 1950-1976

Urodził się 18.05.1906 r. w Ostrowi Mazowieckiej, ochrzczony 21.05.1906 również w Ostrowi, syn Józefa Władysława i Kamili z d. Kurowska. Roman posiadał liczne rodzeństwo, które utrzymywało się z małego gospodarstwa rolnego. W roku 1915 matka i dzieci jadą do Rosji, gdzie przebywają trzy lata.

2501 2013Parafia w liczbach

Co roku w listopadzie w ponad 10 tysiącach polskich parafii odbywa się liczenie wiernych. Celem jest sprawdzenie ile osób uczestniczy we Mszy św., ile z nich stanowią mężczyźni, ile kobiety, a ilu wiernych przystępuje do Komunii św. Badania, które prowadzone są od roku 1980 mają na celu poznanie religijności i pobożności Polaków. W ten sposób powstaje „mapa religijności”, cenny materiał dla Kościoła w Polsce.
 
W dalszej części tekstu zamieściliśmy także wybrane statystyki dotyczące naszej parafii, w 2012 r. Nie są one tak fachowo skonstruowane i precyzyjnie zliczane jak w Instytucie Statystyk Kościoła Katolickiego, ale na pewno przekazują jakąś część prawdy o nas.

2401 2013Zmarł Prymas Polski

W dniu wczorajszym o godz. 21.30 w warszawskim szpitalu zmarł w wieku 83 lat kardynał Józef Glemp, Prymas Polski-senior.
„Żegnamy dziś człowieka, który całe swoje życie poświęcił dla dobra Kościoła w Polsce. Był żarliwym kapłanem, gorliwym biskupem i roztropnym Prymasem Polski. Przez posługę słowa i sakramentów niestrudzenie przybliżał wiernym Chrystusa” – powiedział prymas Polski abp Józef Kowalczyk

1201 2013Spotkanie o powołaniu

Drogi Młody Przyjacielu!
Codziennie zadajesz sobie wiele pytań. Nad niektórymi długo się zastanawiasz. Szczególnie ważne są pytania dotyczące istoty Twojego życia: Kim jesteś? Kim dla Ciebie jest Bóg? Co będziesz robił w przyszłości?… Znalezienie natychmiastowej odpowiedzi nie jest łatwe…
Pomocą w uzyskiwaniu odpowiedzi na pytania, które najczęściej sobie stawiamy, w odnowieniu i pogłębieniu więzi z Bogiem, a także w odczytywaniu życiowej drogi, mogą być dla Ciebie rekolekcje organizowane w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Jeżeli jesteś zainteresowany, zgłoś się do miejscowego księdza lub prowadzącego katechezę…
Ks. Robert Bączek
Odpowiedzialny za duszpasterstwo powołaniowe

2512 2012Boże Narodzenie 2012

Na wyjątkowe święta narodzenia się na ziemi Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, w imieniu własnym i ks. Tomasza składam wam drodzy parafianie i goście: najmilsze dzieci, kochana młodzieży, drodzy dorośli i czcigodni seniorzy – najserdeczniejsze życzenia. Wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia, szczęśliwej realizacji życiowych planów, aby Jezus swoją dłonią błogosławił waszym bólom i radościom, aby napełniał wasze serca swoim światłem. Niech będzie obecny w waszych domach, aby w nich gościła zgoda i wzajemna miłość, a Maryja niech was prowadzi do Jezusa i nieustannie otacza swoją matczyną opieką.
ks. Robert Sulich
Proboszcz
Życzenia Świąteczne Biskupa Łomżyńskiego

1712 2012Po rekolekcjach

Rekolekcje adwentowe dobiegły końca. Był to czas słuchania Słowa Bożego i jednania się w sakramencie pokuty z Bogiem i drugim człowiekiem. Poprowadził nas po drogach nadziei i wiary (taka tematyka przeważała) ks. Waldemar Grzeszczuk - kapelan w Wyższej Szkole im. B. Jańskiego w Warszawie.
Za głoszone Słowo, które chciało się słuchać i wspólną modlitwę dziękujemy.

1112 2012św. Mikołaj w parafii

W niedzielę 9 grudnia 2012 r. naszą parafię odwiedził św. Mikołaj. Wyjątkowy i oczekiwany Gość spotkał się z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św. i wszystkimi uczestnikami Mszy św. o godz. 9.00. W kilku zdaniach przypomniał skąd pochodzi, dlaczego objeżdża najdalsze kraje i co jest jego powołaniem. Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w spotkaniu, zostały przez św. Mikołaja obdarowane cukierkami, z przesłaniem żeby potrafił dzielić się z innymi swymi darami.

1012 2012Rekolekcje adwentowe

Rekolekcje to święty czas, w którym sam Bóg mówi ci: zrobię dla Ciebie wszystko, uchylę Ci nieba, ale trzeba abyś przyszedł do Mnie, abyś znalazł dla Mnie czas, abyś okazał się szczodry w swojej miłości. Jaka będzie Twoja odpowiedź na to Boże zapewnienie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Możesz je zlekceważyć podając nawet całkiem zasadne argumenty, że dom, praca, obowiązki, zaległości… Ale zanim podejmiesz decyzję zastanów się, czy nie potrzeba więcej nieba w Twoim sercu.
Życie podpowiada, że nigdy dość nieba na ziemi, i że warto robić wszystko, aby było go więcej pośród nas, dlatego zapraszamy Cię do udziału w rekolekcjach.
 
PROGRAM REKOLEKCJI

0812 2012Słuchaj Radia Nadzieja

Na pewno pamiętamy ks. Tomka i jego niebanalne kazania. Jeśli ktoś chciałby posłuchać go częściej zachęcam do zajrzenia na nową stronę Radia Nadziejai ustawienia własnego odbiornika na 103,6 FM.
 
Co znajdziecie na nowej stronie? ZAJRZYJCIE !!!

0212 2012Piosenka na adwent


Piosenką Arki Noego zapraszam do udziału w Roratach.
Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Sobota - 7.30.
Piątek - 17.00

0112 2012Dla kandydatów do bierzmowania

Sakrament bierzmowania jest nazywany sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. Każdy przygotowujący się do tego sakramentu powinien sprawdzić: czy zna prawdy wiary (prawdy katechizmowe), czy żyje zgodnie z przykazaniami Bożymi, czy modli się (np. pacierzem lub innymi formami modlitwy ) oraz czy korzysta z sakramentów które już przyjął wcześniej (spowiedź i Komunia św.).
Kandydaci do bierzmowania na najbliższe spotkanie (16.12) mają obowiązek przygotować pracę na temat: Dlaczego ludzie powinni się spowiadać? Dlaczego ja się spowiadam?

2511 2012Patriotyczne wspomnienia

W niedziele 11 listopada w Radziłowie odbyły się obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Uczestniczyły w tej uroczystości nasi reprezentanci: poczet sztandarowy OSP Słucz, Kombatanci z terenu parafii oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słuczu.
Msza św. rozpoczęła patriotyczne obchody, następnie wszyscy uczestnicy przemaszerowali na rynek radziłowski pod pomnik poświęcony Bohaterom z terenu gminy Radziłów, którzy zginęli w walkach o Niepodległość Polski w latach 1918-1920, gdzie odbyła się apelowa cześć uroczystości. Prowadził ja rownież nasz parafianin st. sierż. w stanie spoczynku – Marian Komosa.

1311 2012Dla kandydatów do bierzmowania

Bierzmowanie jest sakramentem, który jest dopełnieniem chrztu i w którym zostajemy obdarzeni Duchem Świętym. Kto w wolności decyduje się na życie jako dziecko Boże i poprzez znaki nałożenia rąk i namaszczenia krzyżmem prosi o Ducha Bożego, otrzymuje siłę, aby świadczyć o Bożej miłości i potędze słowem i czynem. Staje się wówczas pełnoprawnym, odpowiedzialnym członkiem Kościoła katolickiego. [KKK 1285-1314]
Kiedy trener wysyła na boisko piłkarza, kładzie mu rękę na ramieniu i daje mu ostatnie wskazówki. W ten sposób można zobrazować bierzmowanie. Zostaje na nas położona ręka. Wkraczamy na "boisko życia". Dzięki Duchowi Świętemu wiemy, co mamy robić. Słowa Jego posłania dźwięczą nam w uszach. Czujemy Jego pomoc. Nie doznamy od Niego zawodu i będziemy zdecydowani grać dla Niego. Musimy tylko chcieć i Go słuchać.

Pierwsze spotkanie w grupach do bierzmowania w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

1011 2012IV Dzień z Kościołem Prześladowanym

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z Caritas Libanu, zwraca się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, o natychmiastową pomoc dla 12 000 chrześcijan z miejscowości położonej 1,5 km od granicy syryjsko - libańskiej (ze względów bezpieczeństwa i powodzenia akcji nie podajemy nazwy miejscowości).
 
Mieszkańcy tej miejscowości od ponad 10 dni są otoczeni z jednej strony przez wojska rządowe, z drugiej przez powstańców. Żyją pod ostrzałem, uwięzieni w swoich własnych domach, w ciągłej obawie o swoje życie. Na chwilę obecną zaczyna brakować żywności i lekarstw, ale przede wszystkim nadziei.

« poprzednie 1 2 3 4 [ 5 ] 6 7 8 następne »